Мобільний консультант
+38 (067) 249-23-58

Звукоізоляція стелі в квартирі

Шум з квартири зверху – одна з найбільш поширених скарг в області шумоізоляції. За характером шуму, який можуть створювати такі сусіди, виділяють два типи – ударний (звуки кроків, пересування меблів, звук від падіння предметів на підлогу і т.д.) і повітряний (розмови, звук телевізора або музичного центру) шум. Останній (повітряний шум) можливо прибрати за допомогою тільки лише конструкції звукоізоляційної стелі. А для вирішення проблеми ударного шуму слід дотримуватися комплексної звукоізоляції всіх огороджувальних конструкцій. Іншим шляхом є виконання у сусіда зверху звукоізоляційної підлоги. Таке рішення досить просте та недороге, більш того, воно є одним з обов’язкових вимог до забудовників згідно з будівельними нормами – ДБН В.1.1-31:2013 "Захист територій, будівель і споруд від шуму". Таким чином, якщо сусід зверху на це готовий, ми рекомендуємо звукоізолювати перекриття з його боку.

В рамках даної статті ми будемо розглядати саме конструкції додаткової звукоізоляції стелі. На сьогоднішній день існує два основних підходи в звукоізоляції:

  • Безкаркасні системи – панелі ЗІПС товщиною 53-133 мм.
  • Каркасні підшивні стелі товщиною від 110 мм.

Безкаркасні системи звукоізоляції стель

Звукоізолююча Панельна Система «ЗІПС»- найвідоміша і, мабуть, єдина дійсно ефективна система безкаркасної звукоізоляції на ринку України, яка застосовується для шумоізоляції стелі в квартирі, в тому числі і під натяжну стелю. Її ефективність підтверджена вимірами в лабораторіях НДІ Києва та інших міст СНД, про що є відповідні протоколи. Виріб являє собою сендвіч-панель, яка складається з жорсткого звукоізолюючого шару гіпсоволокна пазогребневої плити і м'якого звукопоглинального шару мінеральної вати. В панель інтегровані спеціальні віброізолюючі вузли кріплення. Також в систему входить фінішний лист акустичного гіпсокартону САУНДЛАЙН ГКЛА. Панель ЗІПС інсталюється безпосередньо на перекриття через вбудовані вібровузли за допомогою кріплення, яким комплектується кожна панель. Фінішний лист гіпсокартону САУНДЛАЙН ГКЛА прикручується безпосередньо до панелі.

stelya-01.png stelya-03-8.png

Рис. 1 Безкаркасне звукоізоляційне облицювання ЗІПС-Вектор на стелі

Ефективність панелей ЗІПС залежить від товщини і конструкції вібровузлів. Основні характеристики систем ЗІПС - товщина і ефективність наведені в таблиці 1. Зверніть увагу! Індекси додаткової ізоляції панелей ЗІПС вказані для конструкції базового перекриття з власної ізоляцією 50 дБ. Зазначити власну звукоізоляцію перекриття, на якому проводилися випробування конструкцій додаткової ізоляції, дуже важливо, оскільки на несучих конструкціях з власною ізоляцією менше 40 дБ додати 10-15 дБ значно легше, чим і користуються деякі несумлінні виробники.

Таблиця 1 Характеристики панелей ЗІПС

Конструкція облицюванняТовщинаΔRw*
Панелі ЗІПС-III-Ультра 55 мм 11–13 дБ
Панелі ЗІПС-Вектор 53 мм 9-11 дБ
Панелі ЗІПС-Модуль 83 мм 12-14 дБ
Панелі ЗИПС-Синема 133 мм 16-18 дБ

*ΔRw - індекс ДОДАТКОВОЇ звукоізоляції повітряного шуму, який забезпечує конструкція

Важливо відзначити, що сендвіч-панелі ЗІПС повністю готові до монтажу. Інтегровані вібровузли і всі необхідні елементи кріплення в комплекті сприяють швидкій і якісній установці виробу на стелю. Звертаємо Вашу увагу, що дана система вже відзначила двадцятирічний ювілей, а загальна площа поверхонь, звукоізольованих панелями ЗІПС, перевищила 2 млн. квадратних метрів.
У 2016 році компанія Акустик Груп представила флагмана в області додаткової звукоізоляції - модель третього покоління ЗІПС-III-Ультра. Конструкція мінімальної товщини (всього 55 мм) забезпечує додаткову ізоляцію повітряного шуму до 13 дБ, якої достатньо для захисту від більшості типових побутових шумів.

Відео з звукоізолюючою панельною системою ЗІПС-III-Ультра:



ВАЖЛИВО:  Висока ефективність панелей ЗІПС і простота системи, призводять до збільшення кількості спроб повторити конструкцію сендвіч-панелей з комбінацій підручних матеріалів. У таких виробах відсутня основа ефективної звукоізоляції - віброізолюючі вузли кріплення. Виключно панель, яка має оригінальні вібровузли, може забезпечити високі показники додаткової звукоізоляції. При влаштуванні кріплення, без коректної вібровідв’язки, мало чим буде відрізнятися від радянської звукоізоляції - сухої штукатурки на гіпсових маяках, ефективність якої не перевищувала 2-4 дБ.

Каркасні звукоізоляційні стелі

Каркасна звукоізоляція більш традиційна і звична. У таку конструкцію входить значно більша кількість елементів, ніж в безкаркасний аналог. Тому монтаж каркасних систем більш трудомісткий і, що найважливіше, якість монтажу суттєво впливає на кінцевий результат. Однак, у каркасних стель також є ряд переваг: такі конструкції звукоізоляційних стель дуже схожі на звичайні підвісні стелі з гіпсокартону і фактично виступають їх допрацьованим варіантом. Друга важлива перевага полягає в тому, що за допомогою каркасних конструкцій не тільки влаштовується шумоізоляція стелі в квартирі, але і вирівнюється поверхня або створюється стеля заданої конфігурації.

stelya-03 stelya-03-7.png

Рис. 2 Каркасна звукоізоляційна стеля на підвісах Шуманет-Коннект ПП

Далі представляємо основні комплектуючі, з яких складається якісна звукоізоляційна каркасна стеля:

Металевий каркас. Профільна система і комплектуючі до неї, які формують несучий каркас підвісної стелі. Для влаштування каркасів звукоізоляційних стель рекомендується застосовувати металеві профілі з товщиною сталі не менше 0,55 мм.

Акустичний триплекс Cаундлайн-дБ, 16.5 мм. Являє собою 2 листа товщиною 8 мм з ГВЛВУ (гіпсоволокнисті листи вологостійкі зі збільшеною масою), які фізично пов'язані між собою, але акустично розділені еластичним в’яжучим. Такий триплекс - відмінний сучасний звукоізоляційний матеріал для стелі в квартирі, який має підвищені показники звукоізоляції за рахунок підвищеної поверхневої густини в порівнянні зі стандартним гіпсокартоном (1220 кг / кв.м проти 680 кг / кв.м). 
Облицювальний гіпсокартон САУНДЛАЙН ГКЛА 12,5 мм. Традиційний фінішний лист облицювання, зручний для виконання оздоблювальних робіт.

Акустичні плити Шуманет-ЕКО/-БМ або АкуЛайт-НЕО, 50 мм. Звукопоглинаюча вата - обов'язковий матеріал для шумоізоляції стелі в квартирі. Дані плити необхідні для заповнення внутрішнього простору підвісної стелі. Відрізняються високими, стабільними в часі, звукопоглинальними властивостями, а також абсолютно негорючі, довговічні, екологічні і мають високу механічну міцність.

Стельові віброізолюючі підвіси Шуманет-Коннект. Найважливіша складова конструкції, яка служить для розриву акустичного зв'язку між конструкцією підвісної стелі і існуючого перекриття. Крім цього підвіси Шуманет-Коннект забезпечують міцне, надійне і стабільне кріплення каркасу стелі до перекриття, з точки зору технології монтажу. В якості пружних елементів в вібропідвісах застосовується спеціальний еластомер Sylodyn різних марок. Даний матеріал відомий своїм великим терміном служби зі збереженням стабільними своїх експлуатаційних і віброізоляційних характеристик.

Віброізолююча прокладка Вібростек-М, 4 мм. Матеріалом для даної багатоцільової ущільнюючої прокладки служить високоякісне багатошарове склополотно. Всі місця примикання звукоізоляційної стелі до інших конструкцій (стіни, колони, звукоізоляційні облицювання і перегородки) виконуються за допомогою прокладки Вібростек-М. Матеріал прокладки має оптимальну пружність та довговічність і ефективно перериває акустичний зв'язок між конструкціями.

Віброакустичний герметик Акуфлекс-ВС. Нетвердіючий силіконовий герметик Акуфлекс-ВС застосовується для заповнення стиків по периметру звукоізоляційних конструкцій, а також будь-яких небажаних щілин. Його унікальність зумовлена тим, що пружні і адгезивні властивості даного герметика показують найвищу стабільність в часі, тим самим запобігаючи розгерметизації стиків і виникнення жорстких «акустичних містків».

Відео-інструкція по монтажу каркасної звукоізоляційної стелі:

ВАЖЛИВО: результат, який заявляє Акустик Груп, досяжний виключно в разі застосування фірмових матеріалів згідно з технологією монтажу. Для цього наша компанія регулярно видає Альбом інженерних рішень. У нього входить детальна інструкція з монтажу конструкцій, детальна специфікація і креслення найбільш принципових вузлів конструкцій.
Також з основними характеристиками каркасних звукоізоляційних стель Ви можете ознайомитися в таблиці 2.

Таблиця 2 Характеристики каркасних звукоізоляційних стель

Звукоізолююча конструкціяТовщинаΔRw*
Каркасна звукоізоляційна стеля на підвісах Шуманет-Коннект ПП (115 мм) 115 мм 17-19 дБ
Каркасна звукоізоляційна стеля на підвісах Шуманет-Коннект К15 (130 мм) 130 мм 19-21 дБ
Каркасна звукоізоляційна стеля на підвісах Шуманет-Коннект К15 (более 200 мм) 200 мм 21-23 дБ

*ΔRw - індекс ДОДАТКОВОЇ звукоізоляції повітряного шуму, який забезпечує конструкція.

Відзначимо, що ефективність всіх систем додаткової звукоізоляції Акустик груп вказана "вилкою" в два децибела. Таким чином виробник задає запас міцності результатам їх застосування, так як домогтися максимальних значень на об'єкті не завжди реально навіть при педантичному дотриманні технології монтажу. Так Акустик Груп проявляє відповідальність за гарантії акустичної ефективності своєї фірмової продукції.