Аудиторії і конференц-зали
В аудиторіях та конференц-залах серйозну увагу необхідно приділяти питанням створення комфортного акустичного середовища. У чинному ДБН є ряд вимог по звукоізоляції, які можуть застосовуватися до аудиторій, які вважаються, наприклад, навчальними класами вищих та середніх, в т.ч. спеціальних (музичних) навчальних закладів. Для конференц-залів такі вимоги прописані в Державних санітарних нормах щодо допустимого рівня шуму.
При цьому, в чинному ДБН не міститься певних вимог щодо акустичних параметрів таких приміщень. Втім, це не заважає відповідальному проєктувальнику передбачати оздоблення стін і стелі аудиторій і конференц-залів спеціалізованими звукопоглинальними матеріалами, що корегують акустичну середу даних приміщень. При цьому важливо розділяти аудиторії з живою акустикою (без звукопідсилення) і аудиторії зі звукопідсиленням. Все вищевказане про застосування звукопоглинаючих матеріалів відноситься саме до останнього випадку.
Ключові цифри
максимально допустимий по ДСН №463 рівень проникаючого шуму в приміщеннях аудиторій та конференц-залах
необхідна мовна розбірливість
мінімальна звукоізоляція між аудиторіями (згідно ДБН "Захист від шуму")
рекомендований час реверберації
Питання звуко-віброізоляції і акустики в приміщеннях аудиторій і конференц-залів:

- Звукоізоляція між сусідніми аудиторіями та конференц-залами (звуко-, віброізоляція підлог, шумоізоляція стін і перегородок, звукоізоляція стель та підлог).
- Звуко- і віброізоляція інженерного устаткування: зниження шуму від систем вентиляції і кондиціонування (віброізоляція холодильних машин, шумоізоляція чиллерів і т.і.).
- Необхідне акустичне середовище в аудиторії або конференц-залі. Чіткий та розбірливий звук в такому приміщенні - одне з головних функціональних складових даних об'єктів. Тому питання створення необхідного акустичного середовища в даних приміщень завжди приділяється підвищена увага.
Рекомендації Acoustic Group
Проєктування звукоізоляції між приміщеннями проводиться із застосуванням рішень і конструкцій даного альбому. В альбомі наведено схеми та лабораторні значення звукоізоляції для різних варіантів стін та перегородок, підлог і стель.
Віброізоляція інженерного обладнання виконується відповідно до схем з альбому (розділи 6-7). Для вирішення завдань по віброізоляції застосовуються матеріали сімейства еластомерів з поліуретану Sylomer і Sylodyn, а також пружинні віброізолятори Isotop і вібропідвіси Шуманет-коннект М8.
Для створення необхідного акустичного середовища в приміщеннях навчальних класів та аудиторій на стелі і стінах застосовуються звукопоглинальні оздоблювальні матеріали різного типу. Ми впевнені, що в нашому каталозі, ви зможете знайти те, що потрібно.
Матеріал застосовується в приміщеннях великого об'єму (наприклад, в навчальних аудиторіях, актових залах) для зменшення часу реверберації (лункості) і зниження рівня шуму.
Фахівці Acoustic Group допоможуть вирішити будь-які питання зі звукоізоляції, віброізоляції та акустиці в аудиторіях і конференц-залах.
Файли для скачування


