Мобільний консультант
+38 (067) 249-23-58

Вокзали і аеропорти

При проєктуванні, будівництві і реконструкції будівель вокзалів і аеропортів, серйозну увагу необхідно приділяти питанням звуко- віброізоляції, а також створення необхідного акустичного комфорту в приміщеннях. Крім сприятливої акустичної атмосфери під час відпочинку і очікування авіарейсів або поїздів, пасажири повинні чітко і розбірливо чути всі оголошення диктора. У чинному ДБН вказані вимоги до акустичних параметрів приміщень вокзалів і аеропортів, тому важливо дотримуватися певних правил при їх проєктуванні.

Ключові цифри

> 110 дБА

Максимальний рівень звуку при запуску двигунів широкофюзеляжного літака, який вимірюється на відстані 20 м від найближчого двигуна літака

60 дБА

Допустимий (еквівалентний) рівень звуку в залах реєстрації та очікування пасажирів аеропортів

1-1,5 секунди

допустимі значення часу реверберації (лункості) на середніх частотах для залів реєстрації та очікування пасажирів в залежності від об’єму приміщення

Питання звуко-віброізоляції і акустики в приміщеннях вокзалів і аеропортів:

  • Звуко- і віброізоляція інженерного устаткування: зниження шуму від систем вентиляції і кондиціонування, а також інших прилеглих технічних приміщень (віброізоляція холодильних машин, шумоізоляція чиллерів і т.і.). При цьому об'єкти захисту - зали очікування, а також торгові, побутові та адміністративні приміщення вокзалу або аеропорту.
    Як приклад цікавий випадок при будівництві нового терміналу одного з міжнародних аеропортів нашої країни. Холодильна машина системи кондиціонування настільки сильно випромінювала вібрацію, що в досить великому приміщенні магазину безмитної торгівлі, розміщеному під нею, персоналу було неможливо працювати. Тут важливо те, що при проєктуванні до питань віброізоляції проєктувальники поставилися досить поблажливо: по-перше: торговий зал величезний, по-друге - сам агрегат розташований на даху, і по-третє, для магазинів вимоги по шуму набагато менш суворі, ніж для житла . У підсумку, після запуску системи кондиціонування стало ясно, що для даного агрегату доведеться передбачати більш серйозну систему віброізоляцію. При цьому переробка вже запущеного в експлуатацію агрегату справа завжди більш складна і витратна.
  • Віброізоляція рейкових шляхів (у разі ж/д вокзалу), віброізоляція фундаментів.
  • Додаткова звукоізоляція адміністративних офісних приміщень і бізнес-залів.
  • Створення комфортного акустичного середовища в приміщеннях залів очікування та інших рекреаційних зонах транспортного вузла.
Отримати консультацію

Інтерактивна карта рішень

Рекомендації Acoustic Group

Альбом інженерних рішень "Звукоізолюючі системи GYPROC"

Містить добірку ефективних рішень для звукоізоляції різних приміщень комерційного призначення.

Альбом інженерних рішень Acoustic Group

Віброізоляція інженерного обладнання виконається відповідно до схем з альбому (розділи 6-7).

Звукоізоляція та акустика офісів

Рекомендації Acoustic Group за рішеннями для офісних приміщень.

Акустичне напилювання покриттів SonaSpray

Матеріал застосовується в приміщеннях великого об'єму для зменшення часу реверберації (гулкості) і зниження рівня шуму.

Консультація зі звукоізоляції аеропорту/вокзалу
  • Я даю згоду на обробку своїх персональних даних
  • ознайомитися з угодою користувача

Фахівці Acoustic Group допоможуть вирішити будь-які питання зі звукоізоляції, віброізоляції та акустики в аеропортах і вокзалах.