Мобільний консультант
+38 (067) 249-23-58

Конструкції для звукоізоляції стелі

Звукоізоляція стелі, як і будь-яка інша шумоізоляція, вимагає певного набору заходів. Шумоізоляція стелі забезпечується конструкцією, в якій важливу роль грає поєднання віброізолюючих, звукопоглинаючих і звуковідбивних компонентів.  Нижче представлені конструкції, які дозволяють забезпечити високу звукоізоляцію підвісної або натяжної стелі в квартирі.

Важливо пам'ятати, що власна звукоізоляція натяжної стелі прагне до нуля. Тому її необхідно комбінувати з професійними конструкціями звукоізоляційної стелі для отримання гарного ефекту з захисту від шуму сусідів згори.

Ефективна звукоізоляція стелі потребує кваліфікованого монтажу конструкції відповідно до технологій, які описані в Альбомі інженерних рішень Acoustic Group. Там Ви знайдете не лише описи систем і конструкцій, але і усі необхідні вузли примикань і стикувань, що дозволяють досягти максимально високого результату шумоізоляції як під натяжну стелю, так і для звичайної підвісної стелі з гіпсокартону. Нижче наведені звукоізоляційні конструкції різної товщини з вказівкою індексу додаткової ізоляції ΔRw і орієнтовної вартості матеріалів за квадратний метр. Повну інформацію про монтаж у друкованому виді, а також відео-інструкції Ви знайдете у вкладках "Інструкція з монтажу" і "Відео" в картці конструкції.

ЗІПС-III-Ультра. Звукоізоляційне безкаркасне облицювання (55 мм)

Безкаркасна система звукоізоляції 3-го покоління! Найефективніша у співвідношенні «товщина / результат» конструкція для додаткової звукоізоляції стін та стель.

Товщина: 55 мм
ΔRw ≈ 12 – 14 дБ
Орієнтовна вартість з розрахунку на м2
3083 грн.2
ЗІПС-Вектор. Звукоізоляційне облицювання

Найтонша, повністю готова до монтажу звукоізолююча конструкція для стелі.

Товщина: 53 мм
ΔRw ≈ 9 – 11 дБ
Орієнтовна вартість з розрахунку на м2
2425 грн.2
ЗІПС-Модуль. Звукоізоляційне облицювання

Найпопулярніша, готова до монтажу звукоізолююча конструкція для стелі. Ефективна з 100 Гц.

Товщина: 83 мм
ΔRw ≈ 12 – 14 дБ
Орієнтовна вартість з розрахунку на м2
2425 грн.2
ЗІПС-Сінема. Звукоізоляційне безкаркасне облицювання (133 мм)

Повністю готова до монтажу система для максимальної звукоізоляції. Ефективна з 80 Гц.

Товщина: 133 мм
ΔRw ≈ 16-18 дБ
Орієнтовна вартість з розрахунку на м2
2744 грн.2
Каркасна звукоізоляційна стеля на підвісах VibroElastic (100 мм)

Найтонша система каркасної підвісної стелі на віброкріпленнях. 

Товщина: 100 мм
ΔRw ≈ 17-19 дБ
Орієнтовна вартість з розрахунку на м2
за запитом

Для шумоізоляції стель використовуються дві принципові концепції конструкцій - каркасні і безкаркасні системи підвісних стель. 

Тут необхідно помітити, що є третій, у більшості випадків найефективніший варіант захисту від шуму сусідів згори - звукоізоляція підлоги в квартирі згори. Звичайно, таке рішення найчастіше реалізувати не вдається, проте, воно відчутно дешевше, а в частині зниження ударного шуму ще й значно ефективніше. Так що, якщо ваші сусіди згори готові йти назустріч вам і діючому ДБН В.1.1-31: 2013 "Захист територій, будинків і споруд від шуму", ми радимо саме облаштування звукоізоляції підлоги згори.

Безкаркасні системи звукоізоляції стелі

Найбільш відома на українському ринку система безкаркасної звукоізоляції називається ЗІПС, що розшифровується як "ЗвукоІзолююча Панельна Система". Конструкція ізоляції стелі складається з сендвіч-панелі ЗІПС і фінішного листа гіпсокартону. Сендвіч-панель має 8 вузлів кріплень, через які за допомогою дюбель-шурупів і анкерів кріпиться безпосередньо до перекриття. Панелі ЗІПС монтуються без проміжків, але з розбігом стиків, а гіпсокартон прикручується прямо до панелі. Стикування панелей між собою відбувається за принципом "паз-гребінь".

Каркасні звукоізоляційні стелі

Такі системи підвісних стель складаються з більшої кількості елементів, ніж безкаркасні системи. Для того, щоб досягти якісного акустичного ефекту, каркасну стелю треба правильно змонтувати. Це призводить до того, що якість монтажу істотно впливає на кінцевий результат і, відповідно, підвищує трудовитрати. Проте, у каркасних стель є і важливі переваги:

  • рішення засновано на стандартній технології облаштування гіпсокартонних стель "КНАУФ";
  • за допомогою такої стелі можна одночасно збільшити звукоізоляцію конструкції та вирівняти поверхню стелі;
  • незалежність від проходження арматури в плиті перекриття (при попаданні в арматуру завжди можна змістити точку кріплення).