Звукоізоляція квартири
Внутрішній спокій безпосередньо пов'язаний з навколишнім середовищем людини. Спів птахів у парку, заспокійлива музика під час масажу або голос коханої людини мають колосальний вплив на емоційний стан людини. Те, з яким настроєм ми починаємо ранок або завершуємо вечір, формує наш день. Квартира – це особистий простір, в якому людина хоче відчувати затишок і комфорт, але не завжди все залежить від нього. Мова піде про сусідів та шуму від них.
Сліпий жереб долі в новобудові або наперед відома ситуація з бабусею з 45 квартири - історії різні, але проблеми подібні. Сторонні шуми проникають в Ваш особистий простір і псують бажану гармонію і затишок. Очевидним рішенням проблеми є звукоізоляція квартири.
Для вибору оптимальних звукоізолюючих матеріалів і конструкцій потрібно визначити з яким джерелом шуму чекає боротьба, яка товщина стін та плити перекриття, з яких матеріалів вони складаються, яким повинен бути рівень шуму після проведення звукоізоляційних робіт.
Відповідно до закону, власник повинен виконати установку звукоізоляційної підлоги в квартирі, або в разі купівлі квартири з оздобленням, вимагати цього від забудовника або попереднього власника. Таким чином, першим завданням при звукоізоляції квартири від сусідів є звукоізоляція підлоги. Оцінити роботу звукоізоляційної підлоги в першу чергу зможуть сусіди знизу, але і сама підлога не буде вторинним джерелом структурного шуму, що є безперечним плюсом при проживанні в панельному будинку. Існують три основні типи конструкцій звукоізоляційної підлоги на даний момент:
- "Плаваюча стяжка" - конструкція, при монтажі якої цементно-піщана стяжка розміщена на шарі звукоізоляційного матеріалу і не пов'язана жорстко з іншими конструкціями в квартирі;
- "Підлога на лагах" - увдосконалена версія дерев'яної підлоги, при якій лаги встановлюються на віброізолюючий матеріал, а простір між ними заповнюється звукопоглинаючими матеріалами.
- ЗІПС-ПІДЛОГА - система, яка складається з готових сендвіч-панелей, які складаються з м'якого звукопоглинального шару, жорсткого звукоізоляційного (він же є чорновою підлогою) і мають по 8 точкових віброізольованих вузлів-опор з поліуретанового еластомеру.
У разі влаштування стяжки по звукоізолюючому матеріалу загальна товщина звукоізоляційної конструкції варіюється від 65 до 120 мм, при цьому досягаються індекси додаткової ізоляції ударного шуму від 24 до 43 ДБ. Далі коротко опишемо основні звукоізоляційні матеріали під стяжку і їх особливості.
Найбільш ефективним рішенням є цементно-піщана стяжка на звукоізоляційних плитах Шумостоп-К2 / С2, які забезпечують додаткову ізоляцію ударного шуму до 43 дБ і додаткову ізоляцію повітряного шуму до 13 дБ.
Малюнок 1 Звукоізоляційна "плаваюча" підлога з використанням Шумостоп-С2, К2 (1 шар) |
Якщо на плиті перекриття розташовані комунікації або вона має нерівності до 10 мм, рекомендується використовувати гранульовану суміш для влаштування цільного звукоізоляційного покриття - Шумопласт. Даний матеріал дозволяє поліпшити ізоляцію ударного шуму на 28 дБ, а повітряного - на 7-9 дБ.
Для одночасного вирішення завдання гідроізоляції і звукоізоляції варто звернути увагу на рулонні матеріали Шуманет-100Гідро і Шуманет-100Комбі. Найбільш економічним варіантом при збереженні високої ефективності додаткової ізоляції ударного шуму виступає підкладка Акуфлекс. Всі ці рулонні матеріали володіють додатковою ізоляцією ударного шуму в межах 24-27 дБ, що дозволяє задовольнити нормативні вимоги. Однак, стяжка з даними матеріалами не дасть значного поліпшення ізоляції повітряного шуму.
Основна відмінність стандартної підлоги на лагах від шумоізоляційної підлоги полягає у відсутності жорстких зв'язків конструкції підлоги з основою і стінами. Це досягається використанням еластомеру Sylomer як опори під дерев'яні лаги, а також укладанні пружної стрічки Вібростек-М по периметру підлоги між брусом і стіною. Внутрішній простір заповнюється однією з звукоізоляційних ват типу Шуманет або Акулайт. Орієнтовна товщина звукоізоляційній конструкції становить від 100 мм.
Основними відмінними характеристиками системи "ЗІПС-ПІДЛОГА" є швидкість монтажу конструкції, відсутність мокрих процесів і пов'язаного з ними утворення бруду, а також високі звукоізоляційні характеристики (в залежності від моделі ΔLnw ~ 32 -38 дБ, ΔRw ~ 6-9 дБ). Після установки "ЗІПС-ПІДЛОГА" вже через 24 години можливо виконувати монтаж фінішного покриття.
Однак, шумоізоляція квартири це в першу чергу захист від шуму, який випромінюють стіни і стеля. Для звукоізоляції стін і стель застосовується два варіанти конструкцій - каркасні або безкаркасні системи облицювання та підвісних стель. За допомогою каркасної звукоізоляційної системи можна приховати значні нерівності поверхні, виконати незалежне облицювання, зробити перегородку або фальшстелю. Перевагами ж безкаркасної системи є простота і швидкість монтажу, мінімізація помилок, що впливають на кінцевий результат, а також менша товщина конструкції в порівнянні з каркасними облицюваннями.
Представниками безкаркасної системи звукоізоляції є Звукоізолююча Панельна Система (ЗІПС). Панелі мають двошарову структуру, а саме, шар акустично поглинаючого матеріалу - звукоізоляційної вати і акустично ізолюючого матеріалу - шар важкого гіпсоволокнистого листа. Сендвіч-панель кріпиться до несучої конструкції за допомогою восьми віброізолюючих кріплень і спирається на суміжні конструкції через 2 шари звукоізоляційної підкладки Вібростек-М. Щілини в конструкції заповнюються віброізоляційним герметиком Акуфлекс-ВС. Для збільшення маси конструкції і захисту вібровузлів від зовнішніх впливів, ЗІПС панелі закриваються одним шаром акустичного гіпсокартону САУНДЛАЙН ГКЛА в 12,5 мм. Залежно від товщини конструкції від 53 до 133 мм індекс додаткової звукоізоляції повітряного шуму ЗІПС становить від 9 до 18 дБ. Особливу увагу варто приділити ЗІПС-III-Ультра. При товщині конструкції в 55 мм індекс додаткової ізоляції повітряного шуму становить 11-13 дБ, чого достатньо для комфортної ізоляції від більшості побутових шумів.
Відео про звукоізолюючу панельну систему ЗІПС-III-Ультра
Що відрізняє звукоізоляційні каркасні конструкції від стандартних? В першу чергу, звукоізоляційна каркасна система не повинна бути жорстко пов'язана з основною конструкцією, оскільки жорсткий зв'язок є провідником акустичних хвиль. Для забезпечення пружного з'єднання використовуються віброізоляційні кріплення Шуманет-Коннект - один з найважливіших елементів конструкцій каркасних облицювань стін і стель. Вібропідвіси Шуманет-Коннект забезпечують надійне кріплення конструкцій до несучих елементів будівлі і мінімізують передачу через вузли кріплень звукових вібрацій. Завдяки застосуванню у виробах спеціального еластомеру виробництва компанії Getzner, вони мають тривалий термін служби без погіршення віброакустичних і експлуатаційних характеристик. Для перетворення каркасної конструкції в акустичну систему, внутрішній простір каркаса заповнюється звукопоглинаючими плитами Шуманет БМ, ЕКО или Акулайт-НЕО, а сам каркас обшивається листом акустичного триплекса Саундлайн-дБ і акустичним гіпсокартоном САУНДЛАЙН ГКЛА товщиною в 12,5 мм. При звукоізоляції житлових кімнат рекомендується використовувати екологічно чисту вату Шуманет-Еко. Для зменшення передачі структурного шуму, каркасна конструкція примикає до суміжних конструкцій через прокладку Вібростек-М з герметизацією швів силіконовим нетвердіючим герметиком Акуфлекс-ВС.
Варто також відзначити, що часом значно простіше і правильніше добре звукоізолювати одну кімнату (дитячу або спальню), ніж витрачати кошти на звукоізоляцію всієї квартири, так як в деяких ситуаціях досягти абсолютного захисту від шуму в усіх приміщеннях квартири просто неможливо. Однак, повна звукоізоляція кімнати неможлива при звукоізоляції тільки суміжної з сусідом конструкції. Оскільки в сучасному будівництві огороджувальні конструкції жорстко пов'язані одна з одною, шум від сусідів обійде звукоізоляційні конструкції і буде випромінюватися з незахищених конструкцій.
Малюнок 2 Схема непрямих шляхів поширення шуму
Таким чином, через наявність непрямих шляхів передачі шуму, додаткова звукоізоляція може значно відрізнятися від заявленої виробником. Для запобігання таких неприємних ситуацій, рекомендується перед купівлею звукоізоляційних матеріалів і їх монтажу, проконсультуватися з інженером-акустиком, який завжди Вам підкаже найсучасніші шумоізоляційні матеріали і рішення та нюанси монтажу. Звернення в Акустик Груп гарантує, що у Вас вдасться якісна звукоізоляція квартири! Ціна цього питання при грамотному підході наших фахівців також Вас приємно здивує.