Мобільний консультант
+38 (067) 249-23-58

Звукоізоляція студії звукозапису, домашнього кінотеатру і кімнати прослуховування

Нерідко люди, які затівають організацію власної студії, починають з пошуку в мережі по фразам "звукоізоляція для студії звукозапису", "шумоізоляція студії звукозапису". В якомусь сенсі вони, звичайно, мають рацію. Студія повинна бути захищена від сторонніх шумів, та й сусідів варто захистити від того, що відбувається в студії. Однак, це далеко не все. Для студій звукозапису, домашніх кінотеатрів і кімнат прослуховування вкрай критичною є організація правильного акустичного середовища. При проєктуванні і проведенні будівельних робіт в приміщеннях цього типу доводиться вирішувати не тільки питання звуко- і віброізоляції, а й питання забезпечення оптимального звучання.

У чинному ДБН немає конкретних вимог щодо студійної звукоізоляції, звукоізоляції домашніх кінотеатрів і т.п. Тому при проєктуванні кожен замовник визначає такі вимоги самостійно або спирається на галузеві (ОСТ) або зарубіжні стандарти (наприклад, вимоги компанії Dolby в разі домашніх кінотеатрів).

Чарівного універсального звукоізоляційного матеріалу для студії в природі не існує. Будь-яка звукоізоляція, це перш за все конструкція, що включає набір матеріалів, застосованих технологічно вірно. Як правило, для приміщень з підвищеними вимогами до звукоізоляції успішно застосуються методика комплексної звукоізоляції всіх поверхонь за системою "підлога-стіни-стеля".

Ключові цифри

не більше 20 дБА

рівень фонового шуму

65-70 дБ

необхідна звукоізоляція огороджувальних конструкцій

0,2-0,4 секунди

рекомендований час реверберації

Питання звуко-віброізоляції і акустики в студіях звукозапису, кімнатах прослуховування і домашніх кінотеатрах:

  • Звукоізоляція приміщень тон-залів і контрольних кімнат, а також кімнат прослуховування і приміщень домашніх кінотеатрів один від одного, а також від зовнішніх джерел шуму (віброізоляція підлог, шумоізоляція стін і перегородок, звукоізоляція стель і підлог).
  • Звуко- і віброізоляція інженерного устаткування: зниження шуму від систем вентиляції і кондиціонування, шуму холодильного обладнання, а також інших прилеглих технічних приміщень (віброізоляція холодильних машин, шумоізоляція чілерів, серверів і т.п.).
  • Створення необхідного акустичного середовища в приміщеннях студій, домашніх кінотеатрів і кімнат прослуховування. Для кожного типу приміщення (тон-зал, контрольна кімната, кімната прослуховування і домашній кінотеатр) існують свої оптимальні акустичні характеристики, зі своїми допусками. Рекомендовані значення основного акустичного параметра - часу реверберації також мають залежність і від об'єму приміщення. Заданих акустичних характеристик досягають застосуванням на стінах і стелях приміщень необхідної кількості звукопоглинальних оздоблювальних матеріалів.
Отримати консультацію

Рекомендації Acoustic Group

Альбом інженерних рішень Acoustic Group

В альбомі наведені докладні схеми звукоізолюючих конструкцій стін, підлог і міжповерхових перекриттів, а також схеми віброізоляції інженерного обладнання.

Акустика студій звукозапису

Принципи, яких слід дотримуватися при проєктуванні студій звукозапису.

Акустика кімнат прослуховування

Принципи, яких слід дотримуватися при проєктуванні кімнат прослуховування.

Акустика домашніх кінотеатрів

Принципи, яких слід дотримуватися при проєктуванні домашніх кінотеатрів.

Консультація по акустиці в студіях звукозапису, кімнатах прослуховування і домашніх кінотеатрах
  • Я даю згоду на обробку своїх персональних даних
  • ознайомитися з угодою користувача

Фахівці Acoustic Group допоможуть вирішити будь-які питання по звукоізоляції, віброізоляції та акустики в офісних приміщеннях.