Мобільний консультант
+38 (067) 249-23-58

Звукоізоляція підлоги в квартирі

ерша, і одна з головних задач для звукоізоляції в квартирі - це влаштування звукоізоляційної підлоги у всіх приміщеннях. Це завдання досить просте, і тим не менше, вимагає якісного виконання. Важливо правильно підібрати потрібну конструкцію і виконати монтаж у відповідності з інструкцією.

«Плаваюча підлога»

Один з найбільш популярних способів збільшити звукоізоляцію підлоги – влаштування "плаваючої підлоги". Ідея конструкції така: звукоізоляційний шар є пружиною, а шар стяжки, яка укладається на шумоізоляційний матеріал – масою. Таким чином конструкція є системою "маса на пружині" і ефективно поглинає шуми в чутному для людини діапазоні частот.

Залежно від початкових умов і необхідного рівня звукоізоляції в квартирі, компанія Acoustic Group має в своєму розпорядженні ряд сучасних звукоізоляційних матеріалів під стяжку:

Система з мінераловатних плит "Шумостоп-К2" і "Шумостоп-С2" в один шар

Володіють високим індексом ізоляції ударного шуму ΔLnw = 39 дБ і індексом ізоляції повітряного шуму ΔRnw = 8-10 дБ. Підлога (основна площа) влаштовується на матеріалі "Шумостоп-С2", а по периметру для підвищення стабільності стяжки укладають плити "Шумостоп-К2". Плити, товщиною 20 мм покриваються поліетиленовою плівкою і «навантажуються» армованою стяжкою товщиною не менше 60 мм. Товщина конструкції становить близько 80 мм.

Система з мінераловатних плит "Шумостоп-К2", "Шумостоп-С2" в два шари

Підвищення товщини пружного шару в два рази дозволяє досягти індексу ізоляції ударного шуму ΔLnw = 42 дБ, і індексу ізоляції повітряного шуму до ΔRnw = 11-13 дБ, але варто відзначити, що чим товще шар звукоізоляційного матеріалу, тим товще повинен бути шар армованої стяжки. В даному випадку товщина армованої стяжки повинна становити не менше 80 мм. Таким чином, загальна товщина конструкції становитиме від 115 мм, з огляду на розрахункову усадку плит "Шумостоп".

Звукоізоляційний вирівнюючий матеріал "Шумопласт"

"Шумопласт" - – інноваційна розробка компанії Acoustic Group, яка представляє собою гранульовану суміш еластичного, віброізоляційного матеріалу. Відмінною особливістю матеріалу є те, що його можна наносити на поверхні, які мають нерівності до 10-15 мм. Конструкція стяжки товщиною 60 мм та 20 мм матеріалу "Шумопласт" має індекс ізоляції ударного шуму ΔLnw = 28 дБ і індекс ізоляції повітряного шуму ΔRnw = 7-9 дБ, що забезпечує комфортний рівень шумоізоляції в квартирі.

Звукоізоляційна рулонна підкладка "Акуфлекс"

Маючи товщину всього в 4 мм, поліефірне синтетичне волокно "Акуфлекс" володіє високим індексом додаткової ізоляції ударного шуму ΔLnw = 27 дБ при укладанні даного матеріалу під стандартну цементно-піщану стяжку. Також можливе застосування даного матеріалу під фінішне підлогове покриття: паркетну дошку, ламінат, промисловий лінолеум. Коефіцієнти додаткової ізоляції ударного шуму вказані в таблиці 1.

Таблиця 1 Коефіцієнти додаткової звукоізоляції ударного шуму матеріалу "Акуфлекс"

Під паркетною дошкою 15 мм ΔLnw = 17 дБ
Під ламінатом товщиною 8 мм ΔLnw = 20 дБ
Під цементно-піщаною стяжкою ΔLnw = 27 дБ

Примітка. Звертаємо Вашу увагу, що тонкі рулонні матеріали не підвищують ізоляцію повітряного шуму!

Для задач одночасної звуко- і гідроізоляції використовуються наступні матеріали:

Шуманет-100Гідро - полотно з підвищеними гідроізоляційними властивостями, має синтетичну волокнисту основу, покриту бітумно-полімерним в'яжучим;

Шуманет-100Комбі - - унікальна розробка компанії Acoustic Group з шару скловолокна, просоченого бітумом, на який нанесений штучний войлок з полімерного синтетичного волокна з високими звукоізолюючими показниками.

Товщини конструкцій із застосуванням гідро-звукоізоляційних матеріалів, індекси додаткової ізоляції наведені в таблиці №2.

Таблиця 2

НайменуванняТовщина, ммΔLnw*ΔRw**
Шуманет-100Гідро 65 24 дБ -
Шуманет-100Комбі 65 25 дБ -

Для випадків, коли використання технологій "мокрого будівництва" неможливо, але звукоізоляція підлоги в квартирі необхідна, застосовуються системи швидкого монтажу ЗІПС-ПОЛ або підлоги на лагах з використанням віброізоляційного матеріалу Sylomer.

pidloga pidloga1

Мал. 1 Приклад конструкції плаваючої підлоги. Звукоізоляція ударного шуму з використанням рулонного матеріалу Шуманет-100Комбі

Шумоізоляція підлоги в квартирі за технологією ЗІПС

Перевагами систем є те, що монтаж конструкції триває один день в одному приміщенні, відсутні "мокрі" процеси, і конструкція підлоги готова до експлуатації через 24 години після закінчення робіт. Конструкція складається з сендвіч-панелей ЗІПС-ПІДЛОГА Вектор або Модуль, акустичного триплекса Саундлайн-дБ і шару фанери 18 мм. Товщини конструкцій і індекси додаткової звукоізоляції панелей ЗІПС-ПІДЛОГА наведені в таблиці №3.

Таблиця 3

НайменуванняТовщина, ммΔLnw*ΔRw**
ЗІПС-ПІДЛОГА Вектор 80 32 дБ 6-8 дБ
ЗІПС-ПІДЛОГА Модуль 110 38 дБ 7-9 дБ

Звукоізоляційна підлога на лагах

При організації звукоізоляційної підлоги на лагах важливо уникнути жорстких зв'язків між лагами і перекриттям для того, щоб зменшити передачу структурного шуму між конструкціями. Тому дерев'яні лаги спираються на плиту перекриття через шар поліуретанового еластомеру Sylomer, а внутрішній простір між лагами заповнюється звукопоглинаючою мінеральною ватою Шуманет марок ЕКО або БМ. Дана конструкція має індекс додаткової звукоізоляції ударного шуму ΔLnw = 30 дБ і індекс додаткової звукоізоляції повітряного шуму ΔRnw = 8-10 дБ.

pidloga(1) pidloga2_ua

Мал. 2 Звукоізоляційна підлога по лагам з використанням матеріалу Sylomer (крок 400 мм)