Мобільний консультант
+38 (067) 249-23-58

Торгівельно-розважальні центри і боулінги

При проєктуванні, будівництві і реконструкції торгівельно-розважальних центрів (ТРЦ), необхідно серйозну увагу приділяти питанням звуко-віброізоляції, а також створенню необхідного акустичного комфорту в приміщеннях. Європейська практика експлуатації ТРЦ показує, що чим комфортніше з точки зору акустики (чим менш шумний) торговий центр, тим більше часу там проводить відвідувач-покупець, і при цьому робить більше покупок. А це - додаткові доходи орендарів і відповідно більш висока ставка оренди.

У чинному ДБН є вимоги щодо допустимого рівня проникаючого шуму до приміщень ТРЦ, однак немає вимог щодо часу реверберації у торгових галереях, що є дуже важливим чинником у забезпеченні акустичного комфорту. Тому при проєктуванні кожен замовник визначає такі вимоги до акустичного оздоблення самостійно, в т.ч. спираючись на багаторічний європейський досвід.

Ключові цифри

не більше 60 дБА

допустимий еквівалентний рівень шуму в торгових зонах

90 дБ

може досягати рівень шуму в боулінгу

не більше 2 секунд

рекомендований час реверберації для великих приміщень (відкриті площі в торгових центрах, фудкорт) для гарної розбірливості мовних сповіщень та забезпечення невисокої шумності

Питання звуко-віброізоляції і акустики в торгівельно-розважальних центрах:

  • Звукоізоляція "гучних" приміщень ТРЦ. До їх числа відносяться майже всі розважальні заклади: кінотеатри, клуби, боулінги та ін. Для цього між ними і торговими площами передбачають віброізоляцію підлог, шумоізоляцію стін і перегородок, звукоізоляцію стель і підлог.
  • Звуко- і віброізоляція інженерного устаткування: зниження шуму від систем вентиляції і кондиціонування, а також інших прилеглих технічних приміщень (віброізоляція холодильних машин, шумоізоляція чілерів і т.п.). При цьому об'єкти захисту - прилеглі до інженерних агрегатів торгові і розважальні, а також адміністративні приміщення.
  • Потрібне акустичне середовище в приміщеннях торгівельно-розважального комплексу: зниження шуму в галереях, атріумах, ігрових зонах. Важливо розуміти, що погана акустика в приміщеннях ТРЦ в кінцевому підсумку виливається в недоотриманий прибуток орендарів і власників площ.
Отримати консультацію

Рекомендації Acoustic Group

Альбом інженерних рішень "Звукоізолюючі системи GYPROC"

Проєктування звукоізоляції між приміщеннями ТРЦ проводиться із застосуванням рішень і конструкцій даного альбому. В альбомі наведені схеми і лабораторні значення звукоізоляції для різних варіантів стін і перегородок, підлог і стель.

Альбом інженерних рішень Acoustic Group

Віброізоляція інженерного обладнання виконується відповідно до схем з альбому (розділи 6-7). Для вирішення завдань з віброізоляції застосовуються матеріали сімейства еластомерів з поліуретану Sylomer і Sylodyn, а також пружинні віброізолятори Isotop і вібропідвіси ВІБРОФЛЕКС М8.

Декоративно-акустичні матеріали

Для створення необхідного акустичного середовища в ТРЦ на стелях і стінах застосовуються звукопоглинальні оздоблювальні матеріали різного типу. Ми впевнені, що в нашому каталозі, ви зможете знайти те, що потрібно.

Акустичне напилення покриттів SonaSpray

Матеріал застосовується в приміщеннях великого об'єму для зменшення часу реверберації (лункості) і зниження рівня шуму.

Консультація зі звукоізоляції і акустики в торгівельно-розважальних центрах

Фахівці Acoustic Group допоможуть вирішити будь-які питання зі звукоізоляції, віброізоляції та акустики в торгівельно-розважальних центрах.