Загальна інформація з звукоізоляції
Перш за все, звукоізоляція потрібна тому, хто на своєму особистому досвіді переконався, як відсутність акустичного комфорту в квартирі шкодить спокійного сну або відпочинку вдома, перетворює затишний вечір або недільний ранок в кошмар…
Звукоізоляція потрібна тому, хто вдень залишається працювати вдома. З розвитком інтернет технологій і спрощенням передачі інформації на великі відстані, таких людей з кожним днем стає все більше і більше. Причому це може бути, як умова комфортної тиші при розумовій роботі, так і ізоляція своїх сусідів при високих рівнях створюваного шуму (студія, репетиційна, майстерня на дому).
Звукоізоляція потрібна батькам, які виховують малюка. Щоб він міг спокійно і безтурботно спати в будь-який час. Звукоізоляція потрібна сусідам, але вже від того ж малюка, який навчився ходити і тепер цілий день грає на підлозі, пересуваючи і впускаючи іграшки.
І навіть якщо в будинку всього дві квартири (два різних власника), звукоізоляція вже може стати життєво необхідною, не кажучи вже про багатоквартирні будинки, де мало хто навіть в обличчя знає своїх сусідів.
Шум в сучасній будівлі умовно можна розділити на повітряний, структурний, ударний. Для кожного типу шуму існують свої технології звукоізоляції.
Повітряний шум – виникає при первісному випромінюванні звуку в повітря. Це крик, гавкіт, робота теле-радіо апаратури. Для додаткової ізоляції повітряного шуму застосовуються звукоізолюючі конструкції товщиною від 50 мм. Все що має товщину менше 20 мм, для додаткової ізоляції повітряного шуму в будівлі непридатне. Це пов'язано з фізикою процесу випромінювання і поширення звукової хвилі. Фізику не обдуриш. Не піддавайтеся на рекламу або обіцянки продавців «тонкої ізоляції» для зниження повітряного шуму.
Структурний шум – виникає від механічного впливу предметів на стіни або перекриття будівлі. Структурний шум – це шум від роботи ліфта, вібрації холодильної машини системи кондиціонування та іншого кліматичного або вентиляційного обладнання, ремонтних робіт (робота перфоратором). Ефективно гаситься в джерелі, але після того, як коливання потрапляють на конструкції будівлі, боротьба з ними дуже схожа на додаткову ізоляцію повітряного шуму. Все що має товщину менше 20 мм, для додаткової ізоляції структурного шуму, який потрапив на огороджувальні конструкції будівлі, непридатне.
Ударний шум – пов'язаними один з одним параметрами: ізоляцією повітряного шуму (від голосу) і ізоляцією ударного шуму (від кроків і пересування меблів). Пов'язано з тим, що через присутність сили тяжіння на планеті Земля всі предмети падають саме на підлогу. Висока ізоляція повітряного шуму для перекриття жодним чином не обіцяє хорошої ізоляції ударного шуму. Через це багато власників квартир в монолітному житлі з товстими перекриттями і гарною ізоляцією повітряного шуму по ударному шуму стають заручниками своїх сусідів.
Є і хороша новина: ізоляція ударного шуму для перекриття виконується відносно просто. На базове перекриття укладається тонка, від 3 до 20 мм підкладка. Зверху виконується вирівнююча стяжка. Така конструкція працює під ногами, як було сказано вище, «в джерелі», та забезпечує гарні результати ізоляції, повертає акустичний комфорт сусідам знизу.
Погана новина: саме тому, що дана підкладка застосовується «під ногами», хороший сон сусідів знизу цілком в руках сусідів зверху. Незважаючи на обов'язкове влаштування такої підлоги згідно ДБН, проблеми невиконання або неправильного виконання конструкції ізоляції ударного шуму виникають часто.