Мобільний консультант
+38 (067) 249-23-58

Звуко-віброізоляція і акустика при проектуванні концертних залів і театрів

При проєктуванні, будівництві і реконструкції культурно-видовищних об'єктів, до числа яких відносяться театри і концертні зали, найсерйознішу увагу необхідно приділяти питанням звуко- віброізоляції, а також створенню необхідного акустичного середовища в даних приміщеннях.

У чинному ДБН немає конкретних вимог щодо звукоізоляції приміщень театрів і концертних залів. Тому при проєктуванні кожен замовник визначає такі вимоги самостійно, в тому числі з урахуванням зарубіжного досвіду. Як правило, для приміщень з високими рівнями звуку, успішно застосовується методика комплексної звукоізоляції всіх поверхонь за системою: "підлога-стіни-стеля". При цьому чинний ДБН містить конкретні вимоги до параметрів акустичного середовища залів в залежності від їх основних функціональних призначень (зали оперних театрів, зали драматичних театрів, багатофункціональні зали і т.і.)

Ключові цифри

30 дБА

максимально допустимий по ДБН "Захист від шуму" рівень проникаючого шуму в зал

менше 1 сек.

рекомендований час реверберації для залу, обладнаного системою звукопідсилення

більше 2 сек.

рекомендований час реверберації для залу з природною акустикою

Питання звуко-віброізоляції і акустики в театрах і концертних залах:

  • Звукоізоляція між глядацьким залом та іншими приміщеннями. Звукоізоляція репетиційних залів і класів (звуко-віброізоляція підлог, шумоізоляція стін і перегородок, звукоізоляція стель і підлог);
  • Звуко- і віброізоляція інженерного устаткування: зниження шуму від систем вентиляції і кондиціонування (віброізоляція холодильних машин, шумоізоляція чиллерів і т.і.), шуму технологічного та освітлювального обладнання сцени. При цьому об'єкти захисту - зал для глядачів, а також прилеглі до технічних приміщень побутові (гримерки) та адміністративні приміщення театру або концертного залу.
  • Необхідне акустичне середовище в глядацькому залі. Гарний звук в театрі або в концертному залі - одна з головних функціональних складових даних об'єктів. Тому питанню акустики тут завжди приділяється підвищена увага і, як правило, при проєктуванні, будівництві або реконструкції цим займається окремий фахівець - інженер-акустик.
Отримати консультацію

Рекомендації Acoustic Group

Альбом інженерних рішень Acoustic Group

В альбомі наведені докладні схеми звукоізолюючих конструкцій стін, підлог і міжповерхових перекриттів, а також схеми віброізоляції інженерного обладнання.

Концертні зали з природною акустикою

Принципи, яких слід дотримуватися при проєктуванні залів з природною акустикою

Концертні зали з електроакустикою

Принципи, яких слід дотримуватися при проєктуванні залів з системами звукопідсилення.

Акустичне проєктування

Для створення необхідного акустичного середовища на стінах і стелях залів застосовуються звукопоглинаючі матеріали різного типу. Місця їх розміщення і оптимальну кількість визначають за результатами акустичного проєктування.

Консультація з акустики концертних залів і театрів
  • Я даю згоду на обробку своїх персональних даних
  • ознайомитися з угодою користувача

Фахівці Acoustic Group допоможуть вирішити будь-які питання зі звукоізоляції, віброізоляції та акустики в театрах і концертних залах.