Мобільний консультант
+38 (067) 249-23-58

Звукоізоляція підлоги

Ведучи мову про звукоізоляцію підлоги, найчастіше мають на увазі захист сусідів знизу від ударних шумів, які були викликані тупотом ніг, пересуванням меблів, падінням на підлогу будь-яких предметів. Не так часто намагаються захиститися від повітряного шуму, який йде знизу чи зверху. В залежності від задач застосовують ті чи інші звукоізолюючі матеріали та конструкції. З конструктивної точки зору звукоізоляція підлоги ділиться на 4 варіанти - збірні звукоізолюючі підлоги, звукоізоляція під стяжку, звукоізоляція під фінішне покриття та звукоізоляція підлоги на лагах. В альбомі інженерних рішень представлені конструкції всіх трьох типів.

«Плаваюча» звукоізолююча підлога

Проста конструкція. В залежності від матеріалів - захист тільки від ударного або від ударного та повітряного шуму. Тривалий монтаж (присутні мокрі процеси). Великий вибір матеріалів, який дозволяє підібрати оптимальний варіант захисту. Найменша вартість з розрахунку на м2.

Класична звукоізолююча конструкція. Шар вирівнюючої стяжки робиться зверху пружного звукоізолюючого матеріалу. Звукоізолюючий матеріал також заводиться на стіни по торцям стяжки. Таким чином стяжка "плаває" на звукоізолюючій підкладці та в ній відсутні жорсткі зв'язки зі стінами та плитами перекриття. В залежності від товщини звукоізолюючого матеріалу (від 4 до 20 мм) така конструкція підлоги буде показувати різний акустичний результат зниження рівня ударного шуму - від 20 до 40 дБ. При застосуванні в якості звукоізолюючого матеріалу спеціальних акустичних плит або Шумопласта такі конструкції також забезпечують додатковий захист від повітряного шуму на рівні 7-13 дБ.

Звукоізоляція під паркет, ламінат, інше фінішне покриття

Захист ТІЛЬКИ від ударного шуму. Висока швидкість монтажу. Сухі роботи, не потрібно чекати висихання стяжки. Відносно низький рівень захисту.

Часто ми стикаємось з необхідністю звукоізоляції підлоги при практичній відсутності можливості значно підняти її рівень. В цьому випадку єдине можливе рішення - звукоізоляція під фінішне підлогове покриття (паркет, ламінат). Звукоізолююча підкладка робиться на стяжку. Фінішне покриття здійснюється зверху підкладки. Висота підлоги в такому випадку зміниться мінімально. Але й захист від ударного шуму буде не більше 20 дБ. Тем не менш вашим сусідам знизу жити стане все-таки набагато комфортніше.

Збірні звукоізолюючі підлоги ЗІПС-Пол

Захист від ударного та повітряного шуму. Висока швидкість монтажу. Сухі роботи, не потрібно чекати висихання стяжки.

Подібна звукоізоляція підлоги підійде, коли терміни дуже критичні та немає можливості застосувати конструкцію "плаваючої" підлоги (під стяжку). Швидкозбірні системи ЗІПС-ПОЛ дозволяють змонтувати конструкцію звукоізолюючої підлоги за один день, без застосування "мокрих" процесів. Приміщення можна експлуатувати вже через 24 години після завершення робіт! Дані системи складаються з сендвіч-панелей ЗІПС-ПОЛ Вектор або Модуль товщиною 45 або 75 мм відповідно, акустичного триплекса Саундлайн-дБ 17 мм и компенсуючого шару фанери 18 мм. Індекс зниження рівня ударного шуму системами ЗІПС-ПОЛ складає 32-38 дБ при загальній товщині системи 80 або 110 мм без урахування чистового покриття.

Звукоізоляція підлоги на лагах

Оптимальний варіант звукоізоляції для дерев'яного будинку. Захист від ударного та повітряного шуму. Висока швидкість монтажу. Сухі роботи, не потрібно чекати висихання стяжки.

Найчастіше застосовується в дерев'яних будинках, а також в будинках з істотними обмеженнями несучих здібностей перекриттів. При правильному влаштуванні показують високі показники зниження рівня ударного шуму (до 30 дБ), а також мають хороший показник додаткової ізоляції повітряного шуму (8-10 дБ). Дерев'яні лаги спираються на перекриття через стрічкові або точкові пружні підкладки з еластомеру Sylomer, а простір між лагами заповнюється звукопоглинаючими плитами Шуманет-БМ/CК або ЕКО. На лаги з перепуском стиків кладуть два шари фанери товщиною 18 мм кожен.

Варто прочитати
Звукоізоляція квартири

Загальні принципи звукоізоляції. З чого почати, на що звернути увагу.

Звукоізоляція підлоги в квартирі

Детальний опис основних звукоізолюючих конструкцій для підлоги, порівняльні таблиці з критичними параметрами, відео-інструкції.

Звукоізоляція міжповерхневих перекиттів

Загальний огляд можливостей. Варіанти звукоізоляції зі сторони стелі та зі сторони підлоги.

Нормативні документы

Добірка нормативних документів: ДБН, санітарні норми, регламенти.

Якщо ви корпоративний замовник, то обов'язково спробуйте знайти підходящі рекомендації з Вашої проблеми в розділі «Типові проблеми»
Якщо Ви не впевнені у виборі або у Вас виникли будь-які питання