Мобільний консультант
+38 (067) 249-23-58

Спортивні зали, фітнес і spa

При проєктуванні, будівництві і реконструкції спортивних і фітнес залів, необхідно серйозну увагу приділяти питанням звуко- віброізоляції, а також створенню необхідного акустичного комфорту.

У чинному ДБН поки немає конкретних вимог щодо звукоізоляції приміщень спортивних і фітнес залів. Тому при проєктуванні кожен замовник визначає такі вимоги самостійно, в т.ч. спираючись на багаторічний європейський досвід. При цьому в ДБН присутні вимоги до акустичних характеристик великих спортивних споруд.

Для спортивних приміщень, які межують з житловим фондом або готельними номерами, успішно застосовується методика комплексної звукоізоляції всіх поверхонь за системою: "підлога-стіни-стеля".

Ключові цифри

45 дБА

допустимий згідно ДБН "Захист від шуму" еквівалентний рівень проникаючого шуму в приміщенні спортивного залу

1-2 секунди

рекомендований час реверберації в спортивному залі

Питання звуко-віброізоляції і акустики в приміщеннях спортивних і фітнес залів:

  • Звуко- віброізоляція спортивних приміщень від прилеглих до них житлових приміщень або готельних номерів. Питання актуальне при розміщенні спортивних об'єктів у вбудовано-прибудованих приміщеннях житлових будинків або в будівлях готелів.
  • Звуко- і віброізоляція інженерного устаткування: зниження шуму від систем вентиляції і кондиціонування, а також інших прилеглих технічних приміщень (віброізоляція холодильних машин, шумоізоляція чілерів і т.п.). При цьому об'єкти захисту - безпосередньо спортивні зали, а також прилеглі до технічних приміщень побутові та адміністративні приміщення.
  • Створення необхідного акустичного середовища в спортивних залах. Для великих спортивних об'єктів (арени, стадіони) можливість отримання гарного звучання звукопідсилювальної апаратури - ще й умова їх багатофункціонального використання. Такі об'єкти в дні, вільні від спортивних заходів можуть експлуатуватися як концертні майданчики великої місткості. Тому при проєктуванні великих спортивних споруд, як правило, запрошують інженера-акустика, який опрацьовує "подвійне" використання даного об'єкта і відповідає за необхідне акустичне оформлення об'єкта.
  • Створення акустичного комфорту в приміщеннях спортивних і фітнес залів. В такому розрізі застосування акустичних матеріалів знижує гучність приміщення і шум при роботі спортивних тренажерів або при проведенні спортивних заходів (групові заняття і т.п.). Все це сприятливо позначається на якості і результаті спортивних занять.
Отримати консультацію

Інтерактивна карта рішень для фітнес-центру

Рекомендації Acoustic Group

Альбом інженерних рішень Acoustic Group

В альбомі наведені докладні схеми звукоізолюючих конструкцій стін, підлог і міжповерхових перекриттів, а також схеми віброізоляції інженерного обладнання.

Акустична корекція спортивних споруд: практичні рекомендації

Стаття в журналі "Технології будівництва" №1-2 2010

Акустичне напилювання покриттів SonaSpray

Матеріал застосовується в приміщеннях великого об'єму для зменшення часу реверберації (лункості) і зниження рівня шуму.

G-fit Shock Absorb

Спеціалізований віброізоляційний матеріал дозволяє без особливих зусиль обладнати спортивні приміщення та поєднати віброізолюючу підкладку з будь-якими типами верхнього покриття. Блокує виникнення шуму і вібрацій від падіння важкого спортивного обладнання.

Консультація зі звукоізоляції і акустики спортивних і фітнес залів
  • Я даю згоду на обробку своїх персональних даних
  • ознайомитися з угодою користувача

Фахівці Acoustic Group допоможуть вирішити будь-які питання зі звукоізоляції, віброізоляції та акустики в спортивних залах і фітнес-центрах.