Мобільний консультант
+38 (067) 249-23-58

Акустика домашніх кінотеатрів

Сучасний домашній кінотеатр зумів не тільки наблизитись до комерційного кінопоказу за якістю зображення і звуку, але й істотно перевершити його. Тому що на відміну від залу для глядачів на 100 осіб (невеликий зал мультиплексу), тут вся увага зосереджена на 3-10 місцях. І тому є всі можливості забезпечити для такої локальної зони умови із найкращими зображенням і звуком.

Акустика домашнего кинотеатра

Так само, як і в комерційних технологіях для озвучення концертних домашніх кінотеатрів застосовується система багатоканального цифрового звуку в стандартах Dolby. Для досягнення найбільш реалістичної картини того, що відбувається на екрані, фонограма повинна повністю і з максимальною точністю підтримувати відеоряд подій фільму. Наприклад, якщо птах пролетів зліва від камери - глядач чітко, одночасно з картинкою, повинен почути зліва наближення предмету, що летить, який спочатку зрівняється з ним, а потім опиниться десь далеко позаду. Адже саме домашній кінотеатр, на відміну від багатомісного залу для глядачів, дає можливість "тонкого налаштування" звучання, виводячи емоційні відчуття при перегляді на новий рівень.

Для цього кожен елемент акустичної системи повинен бути розташований в певному місці, а саме по собі приміщення залу не повинно вносити в звучання ніяких додаткових відтінків. Всі тембральні характеристики звучання, задані при озвученні фільму повинні бути дбайливо збережені і вчасно доставлені до вуха глядача. І, якщо озвучування фільму проводиться в спеціально акустично підготовленому приміщенні, то для гарного відтворення фонограми приміщення домашнього кінозалу також повинно мати оптимальні акустичні характеристики.

Хороший домашній кінотеатр - це завжди індивідуальний підхід, в якому все повинно бути збалансовано: якісна апаратура, відповідне за розмірами приміщення, правильне акустичне оформлення даного приміщення. В іншому випадку різниця в звучанні високоякісної і недорогої системи буде просто непомітна.

Як правило, приміщення для домашніх кінотеатрів мають площу менше 60 м2 і висоту не більше 3 м. Це означає, що в такому приміщенні неминуче, відповідно до законів фізики є проблеми частотної нерівномірності звукового поля в області низьких частот (нижче 200 Гц). Тому для приміщення домашніх кінотеатрів, на відміну від старших "комерційних" братів, завжди виконується окрема робота по корекції низькочастотного звукового поля за допомогою спеціальних низькочастотних (НЧ) поглиначів звуку.

При проєктуванні приміщень домашніх кінотеатрів (ДК) слід дотримуватися таких принципів:

  1. Форма і пропорції приміщення ДК повинні вибиратися виходячи з фізичних принципів поширення звуку в замкнутих об’ємах.
  2. Для кожного конкретного приміщення розробляється система НЧ-поглиначів, що формує рівномірне поле в низькочастотному діапазоні.
  3. Час реверберації в залі повиннен знаходитися в діапазоні, рекомендованому компанією Dolby. Необхідний діапазон часу реверберації залежить від об’єму залу.
  4. Інтер'єр залу повинен містити рівномірне чергування звукопоглинальних і розсіювальних поверхонь, які не створюють виражених спрямованих відлунь на глядацькі місця.
  5. У залі мають бути виключені акустичні дефекти типу "пурхаючого" (flatter) і "театрального" відлуння, викликані застосуванням паралельних звуковідбиваючих поверхонь, дзеркальних поверхонь великої площі.
  6. В оздобленні інтер'єру залу для глядачів повинні застосовуватися екологічні, і придатні до тривалої експлуатації матеріали з відомими і стабільними акустичними характеристиками.

При будівництві залів домашніх кінотеатрів в якості декоративно-акустичних матеріалів застосовуються панелі Decoustic, панелі Soundboard, стінові панелі Ecophon Akusto, підвісні стелі Ecophon Sombra і Ecophon Focus Dark Diamond, а також стінові і стельові плити Саундлайн-Акустика, напилюване акустичне покриття Sonaspray або Sonacoustic.

В якості внутрішнього звукопоглинаючого матеріалу застосовують екологічно безпечні негорючі плити Шуманет-ЕКО. Для монтажу декоративно-акустичних матеріалів з метою виключення брязкоту металевого каркаса застосовується система Вібронет-профіль.